واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 28 فروردین 1400

اخبار دانشگاه

رویداد یکروزه استارتاپی پردیس‌تک روز پنجشنبه 18 مهرماه در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس و سالن سراج پارک فناوری پردیس برگزار شد.
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 24 مهر 1398
  • رویداد یکروزه استارتاپی پردیس‌تک روز پنجشنبه 18 مهرماه در آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس و سالن سراج پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در این رویداد که بصورت مشترک توسط دانشگاه آزاد پردیس و پارک فناوری پردیس و با حضور ده‌ها نفر از علاقه‌مندان و دانشجویان برگزار شد، 4 سخنران در موضوعات کارآفرینی و استارتاپی در محیطی صمیمانه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند. همچنین 2 پنل پرسش و پاسخ و انتقال تجربه با حضور موسسان، هم‌بنیان‌گذاران و مدیران شرکت ها و استارتاپ های صاحب‌نام تشکیل گردید.

در ابتدای مراسم آقای توحید قهرمانی بعنوان نخستین سخنران، به مسئله بلندپروازی و اهمیت خودباوری و تفکر متفاوت از عموم پرداخت. پس از وی، دکتر مهدی صفایی در سخنرانی پرشور و جذاب، به فرصت فوق‌العاده شروع کسب و کار نوپا با وجود شرایط کنونی کشور اشاره کرد. وی با ذکر داستان شروع کار برند بهروز، مهارت و هوشمندی هنگام شروع کسب و کار را بعنوان یک نکته کلیدی موفقیت برشمرد. اهمیت توجه به کسب و کارهای خدماتی و احترام به بندگان خدا از جمله موضوعات اشاره شده دیگر توسط وی بودند.

آقای محمد گرویی نیز بعنوان سومین سخنران، در کارگاهی به چیستی استارتاپ و تفاوت آن با کسب و کار های سنتی پرداخت. همچنین وی  با اشاره به چند تعریف از استارتاپ، مفهوم آنرا از زوایای مختلف بررسی کرد.

پس از این کارگاه، بخش اول برنامه در دانشگاه آزاد پردیس به اتمام رسید و شرکت‌کنندگان به پارک فناوری پردیس رفتند.

اولین پنل پرسش و پاسخ با حضور آقایان احسان نوری، مرتضی پورصالح و فرشاد مصفا در سالن سراج برگزار شد. اعضای پنل چالش های راه‌اندازی و حفظ کسب و کار نوپا را در فضایی تعاملی با حاضران مطرح کردند. در پنل دوم نیز آقایان خورسند، کاظمی پور و نصیری، مدیران تعدادی از شرکت های مستقر در داخل پارک فناوری، تجربیات خود از حضور در پارک و فعالیت های تخصصی‌شان را بین کردند.

در قسمت نهایی پردیس‌تک، دکتر مهدی توحیدیان با تاکید بر اهمیت تیم‌سازی صحیح و اصولی، به نکات فنی برای گردآوری و حضور افراد کاربلد کنار یکدیگر (بعنوان یکی از اصلی‌ترین قسمت های یک استارتاپ موفق) اشاره کردند.

این رویداد با گرفتن عکس دست جمعی به پایان رسید.