واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 28 فروردین 1400

اخبار دانشگاه

معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای پردیس و دماوند
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه, اخبار نهاد
  • 03 مهر 1398
  • معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای پردیس و دماوند

مراسم معارفه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای پردیس و دماوند با حضور حجت الاسلام و المسلمین شریفانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین رجالی مسئول  دفتر نهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، امام جمعه شهرستان های پردیس و دماوند و هیات رئیسه دانشگاه آزاداسلامی واحد پردیس برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه پس از قرائت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص نقش جوانان در انقلاب اسلامی برای حاضران پخش گردید. در ادامه دکتر عباسپوررئیس واحد پردیس  ضمن عرض خیرمقدم به حاضران  برای مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحدهای پردیس و دماوند آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه حجت الاسلام شریفانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ضرورت و فلسفه وجود دفتر نهاد در دانشگاه تصریح کرد: احکام و اعتقادات به عنوان پوسته و ظاهر دین و اخلاق  به عنوان مغز و  روح و باطن دین محسوب می شود و وظیفه دفتر نهاد، تبیین و تفسیر اخلاق یا همان روح و مغز دین به مخاطبان جوان دانشگاه است. وی افزود:اینکه امام چندین دهه قبل لزوم وحدت حوزه و دانشگاه را به استادان دانشگاه و عالمان حوزوی گوشزدکردند نشان دهنده درک عمیق ایشان از آینده بوده که امروزه ما شاهد اهمیت این امر مهم در جامعه هستیم.

حجت الاسلام شریفانی با اشاره به نقش مشاوره ای دفتر نهاد در دانشگاه ها عنوان داشت:امروزه علی رغم پیشرفت غیر قابل انکار علم در حوزه های مختلف شاهد نیاز مبرم علوم مختلف آکادمیک به دین هستیم به طوری که هر چه قدر روز به روز این پیشرفت و ترقی بیشتر می شود نیاز به دین و باورهای دینی در بین دانشمندان حوزه های مختلف هم بیشتر احساس می شود.

وی در پایان سخنانش گفت: امروزه خوشبختانه دفتر نهاد توانسته رویکرد جدیدی در دروس معارف و حتی فرهنگ ایجاد کند که مایه افتخار است اما همیشه دست یاری به سوی استادان فرهیخته و متعهد و متخصص دینی و فرهنگی دراز می کند.

 

 

 

 

در ادامه حجت الاسلامی رجالی مسئول دفتر نهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلا می استان تهران نیز ضمن تشکر از مسئولان مربوطه به خاطر ایجاد فضای مناسب برای تشکیل دفتر نهاد درواحدهای پردیس و دماونداین امر را از ضروریات دانشگاهها خواند و تصریح کرد بحمد الله دفاتر نهاد در دانشگاههای مختلف همیشه طوری رفتار کرده اند که باری را از دوش دانشگاه برداشته اند به طوری که غالبا تودیع مسئولان دفاتر نهاد با ناراحتی اغلب کارکنان همراه بوده است.

در ادامه حجت الاسلام خانی مسئول جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد پردیس ضمن تشکر از مسئولان به خاطر فرصت داده شده به ایشان بیان کرد:سرنوشت یک ملت را دانشگاه تعیین می کندو  این مساله که جوانان و دانشجویان به عنوان   مهمترین مخاطبان ما در این عرصه همان آینده سازان جامعه خواهند بود  اهمیت فوق العاده این سنگر حیاتی و مهم را نشان می دهد.

این مراسم با قرائت حکم انتصاب حجت الاسلام خانی به عنوان سرپرست معاونت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای پپردیس و دماوند توسط دکتر سالاریه معاون دانشجویی و فرهنگی واحد پردیس به پایان رسید.