واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 28 فروردین 1400

اخبار

مراسم گرامیداشت روز معمار در واحد پردیس
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 08 اردیبهشت 1398
  • مراسم گرامیداشت روز معمار در واحد پردیس

  • روز معماری در ایران ۳ اردیبهشت، مصادف با سالروز تولد شیخ بهایی است. سال ۱۳۸۳ انجمن مفاخر معماری ایران مراسمی را برپا و پیشنهاد نمود تا این روز به نام روز معماری شناخته‌شود.
روز معماری در ایران ۳ اردیبهشت، مصادف با سالروز تولد شیخ بهایی است. سال ۱۳۸۳ انجمن مفاخر معماری ایران مراسمی را برپا و پیشنهاد نمود تا این روز به نام روز معماری شناخته‌شود. این مراسم در سال ۱۳۸۴ تکرار شد. سال ۱۳۸۵ هم‌زمان با درگذشت سید هادی میرمیران در روز ۲۹ فروردین -که خود از پیشنهاد دهندگان تعیین روزی به نام روز معمار بود- بنا شد تا در روز ۳ اردیبهشت مراسمی برای اعطای جایزه میرمیران برگزار شود. نخستین دوره اعطای این جایزه از سال ۱۳۸۶ برگزار شد. سال ۲۰۰۹ از سوی یونسکو به نام سال بزرگداشت شیخ بهایی نامگذاری شد و از این سال (۱۳۸۸) روز ۳ اردیبهشت به‌طور رسمی به عنوان روز معماری در ایران پذیرفته‌شده و در تقویم رسمی ایران نیز از سوی دولت ثبت شد. 
در این راستا گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس به مدیریت سرکار خانم دکتر حدیثه کامران کسمایی مدیر گروه مقاطع تحصیلات تکمیلی واحد برنامه هایی را به این مناسبت در اردیبهشت ماه سال 1397 برپا نمودند که به شرح زیر می باشد:
- سخنرانی مهندس هوتن کوثری با عنوان " تبیین تفکر ترسیمی در عصر دیجیتال"
- سخنرانی دکتر سید مجید مفیدی شمیرانی با عنوان "بازتاب تغییر اقلیم بر معماری اقلیمی و صفر انرژی
- سخنرانی دکتر حدیثه کامران کسمایی با عنوان" فرآیند پژوهش در معماری؛ الگوی تدوین پروپوزال، رساله و مقاله نویسی"
- سخنرانی دکتر ابوالفضل گنجی خیبری با عنوان" پوسته های کارامحور" توسط انجمن علمی و گروه معماری
- برگزاری کارگاه یک روزه آموزش اسکیس توسط دکتر احسان طایفه ویژه دانشجویان معماری توسط انجمن علمی و گروه معماری
همچنین انجمن علمی معماری به ریاست دکتر مریم چشمه قصابانی و گروه معماری مسابقه طراحی فضای نمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس را ویژه دانشجویان معماری به هیئت داوری دکتر ایرج شهروز تهرانی، دکتر روزبه زمانیان، دکتر احسان طایفه، دکتر حدیثه کامران کسمایی و دکتر مریم چشمه قصابانی برگزار نمودند.