واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

یکشنبه 17 اسفند 1399

اخبار

حجت‌الاسلام سراج: دشمنان نگران جهانی‌شدن الگوی حکومت اسلامی هستند
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 04 اسفند 1397
  • حجت‌الاسلام سراج: دشمنان نگران جهانی‌شدن الگوی حکومت اسلامی هستند

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی رودهن گفت: دشمنان نگران جهانی‌شدن الگوی جدیدی به نام حکومت اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از پردیس، حجت‌الاسلام‌ محمد‌ابراهیم سراج صبح امروز در طرح ضیافت اندیشه ویژه استادان عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس با موضوع اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی اظهار کرد: تفکر ناموفق لیبرالیسم غربی، نگران جهانی‌شدن الگوی جدیدی به نام حکومت اسلامی است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی رودهن خاطرنشان کرد: دشمنان با این رویکرد تمام تلاش خود را برای شکست این انقلاب به‌کار برده‌اند؛ اما تاکنون موفق نبوده و به لطف خدا و رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و حضور مردم شریف و فهیم در صحنه‌ها و عرصه‌های دفاع از کشور و ارزش‌ها، هرگز قادر به شکست انقلاب نخواهند بود.

در ادامه نورالله قیصری استادیار مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو گروه پژوهشی فرهنگی و اجتماعی پژوهشکده تحقیقات استراتژیک دانشکده حقوق و علوم سیاسی تهران که به‌عنوان مدرس در این ضیافت حضور داشت، از انقلاب اسلامی به‌عنوان یک هویت نام برد.

 

 

وی به تبیین و توصیف اندیشه و ماهیت مختصات اندیشه‌های سیاسی در اسلام، مبانی انقلاب اسلامی، مبانی و ابعاد و مؤلفه‌های اندیشه‌های سیاسی حضرت امام خمینی(ره) و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در موضوع مردم‌سالاری دینی پرداخت.

وظایف و کارکردهای حکومت اسلامی، مصلحت در نظام اسلامی، جایگاه انتصابات و آرای مردم در نظام اسلامی و دستاوردهای نظری نظام اسلامی در رویکردی مقایسه‌‌ای با نظام‌های سیاسی و ایدئولوژی‌های رقیب انقلاب و نظام اسلامی و منابع راهبردی نظام اسلامی از دیگر محورهای مورد بحث در این کارگاه دوروزه بود