واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 21 تیر 1399

اخبار

سرپرست حوزه پژوهش و فناوري واحد پرديس از حضور تيم هاي واحد پرديس در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ٢٠١٨ خبر داد.
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 15 فروردین 1397
  • سرپرست حوزه پژوهش و فناوري واحد پرديس از حضور تيم هاي واحد پرديس در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ٢٠١٨ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی واحد پرديس دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر عليرضا خداياري سرپرست حوزه پژوهش و فناوري واحد پرديس صبح امروز با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از حضور تيم هاي واحد پرديس در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران ٢٠١٨ خبر داد. ايشان با تبریک سال نو و تاکید بر تلاش برای تحقق شعار "واحد پرديس؛ واحد نوآور، فناور و كارآفرين"، گفت: در اين دوره از مسابقات تيم هاي تحقيقاتي واحد پرديس در سه ليگ ربات هاي پرنده، ربات هاي صنعتي و ربات هاي نمايشي حضور دارند. ايشان ضمن تشكر از حمايت هاي همه جانبه هيات رييسه واحد پرديس از فعاليت هاي تحقيقاتي و نوآورانه، از تلاش مستمر و شبانه روزي اعضاي هيات علمي و دانشجويان واحد براي حضور و درخشش در اين رويداد بزرگ قدرداني و آرزوي موفقيت كرد.

وی با بیان اینکه امروزه علوم رباتيك و كنترل در تمامي صنایع جهان و بخش هاي مختلف زندگي انسان مورد استفاده قرار گرفته است، افزود: امیدواریم با برگزاری چنین مسابقاتی، بتوانیم استفاده از اين علوم را در کشور ترویج داده و با بومي سازي و كاربردي كردن آن قدم بزرگي در اعتلاي كشور عزيزمان برداريم.

سیزدهین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران از ١٤ تا ١٨ فروردينماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران با حضور ٤٧٨ تیم پذیرفته شده برگزار می شود، كه ٣٨ تیم خارجی از کشورهای آلمان، آمریکا، چین، فرانسه، هلند، انگلستان، ترکیه، پرو، هندوستان، سنگاپور و کره جنوبی در این مسابقات حضور دارند. تیم های مختلف در ٥ روز با یکدیگر به رقابت می پردازند که این مسابقات شامل بخش لیگ های دانش آموزی، دانشجویی و کاربردی است. تیم های اول هر یک از مسابقات، مجوز حضور در مسابقات بین المللی کانادا را کسب خواهند کرد.