واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 28 فروردین 1400

اخبار

دیدار دکتر شاکری رییس مرکز عمران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد پردیس
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 03 آبان 1396
  • دیدار دکتر شاکری رییس مرکز عمران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد پردیس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس : دکتر اقبال شاکری ، امانی معاون مدیرکل املاک و مستغلات و هیات همراه از دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس بازدید کردند .

در این دیدار که از قسمتهای مختلف صورت گرفت دکتر شاکری و هیات همراه  از نزدیک شاهد فعالیتهای این واحد قرار گرفتند .

بازدید از ساختمان در حال احداث با پیشرفت فیزیکی 90 درصد  داشته و با راهنمایی و ارشاد ایشان و نظرات پیمانکار مقرر گردید تا پایان آذرماه 96 به بهره برداری رسیده تا با تمرکز دانشجویان در مجتمع دانشگاهی دانشجویان از خدمات دهی مناسب برخوردار باشند .

دکتر عباسپور سرپرست واحد ضمن خوش آمد گویی و خیرمقدم توضیحات مبسوط در خصوص پارک علم و فن آور  این واحد توضیحاتی پیرامون مسائل زیرساختی ، جانمایی قسمتهای مختلف در شهرک شفا به حاضرین ارائه نمودند .

 دکتر شاکری در این دیدار گفت : ظرفیت دانشگاه برای جامعه دانشگاهی تهیه شده و گذشتگان و کسانی که هم اکنون در دانشگاه به خدمت مشغول هستند خدمات شایانی به جامعه علمی کرده اند و در کنار قرار گرفتن قطب علمی از نظر آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی درآمد زایی وتولید ثروت از نکات مهم است که این درآمدها از جامعه دانشگاهی صلاحیت دار فن آور و دانش بنیان باید باشند و استادان و دانشجویان محصولات خود را در پارکهای فناور عرضه کنند .

وی با اشاره به اینکه در هیات رئیسه دانشگاه احداث و راه اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد استان تهران در پردیس در اولویت برنامه ها قرار دارد افزود : اولین پارک علم و فناوری باید الگوی مناسب برای سایر استانها باشد تا حضور سرمایه گذاران فن آور و دانش بنیان تسهیل شود و به دنبال آن مراکز حمایتی صنفی و حرفه ایی در کنار آن ایجاد شود . همچنین مقرر گردید با ایجاد جلسه مشترک راههای تعامل دانشگاه آزاد با پارک علم و فناوری شهر پردیس در آینده نزدیک برگزار گردد .

در ادامه سرپرست و معاونان به بیان توضیحاتی پیرامون نقاط قوت و ضعف واحد پرداختند .

دکتر یعقوبی وایقان مدیر کل امور فنی و ساختمان دانشگاه و آقای امانی معاون مدیرکل املاک و مستغلات توضیحاتی از وضعیت زمین و ساختمان در حال احداث ارائه نمودند . همچنین با توجه به نیاز واحد به سوله ورزشی مقرر گردید مجوز ساخت سوله ورزشی توسط مرکز عمران برای این واحد دانشگاهی صادر شود .