واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

یکشنبه 15 تیر 1399

اخبار

مراسم عزاداری سالار شهیدان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 25 مهر 1395
  • مراسم عزاداری سالار شهیدان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

به همت دفتر فرهنگ واحد پردیس مراسم عزاداری دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در سوگ سید و سالار شهیدان در حسینیه امام خمینی واقع در فاز4 و نمازخانه واقع در فاز 6 دانشگاه تا مسجد الغدیر واقع در فاز 4 شهر جدید پردیس برگزار شد.

مراسم عزاداری پس از تشکیل کمیته برگزاری مراسم های محرم در سطح واحد متشکل از ریاست، معاونین، مدیران ، کانون های علمی و هنری اساتید، بسیج دانشجویی، کارکنان و دانشجویان جهت برگزاری هر چه باشکوه تر ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش و حفظ دستاوردهای این حماسه بزرگ و انتقال آن به نسل جوان دانشگاهی به عنوان رسالت هم دانشگاهیان اهم فعالیت های واحد در دهه اول ماه محرم برگزار شد که با همکاری دستگاه های اجرایی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس، هماهنگی های لازم در اجرای برنامه های این ایام به عمل آمد و نمایندگان ادارات شهرستان نیز در این مراسم حضور یافتند.

هم‌زمان با ماه محرم، پرچم‌های سیاه در ساختمان های اداری و آموزشی این واحد دانشگاهی برافراشته شده و مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا همراه با مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا، استادان، کارکنان و دانشجویان با همت دفتر فرهنگ اجرا شد. دو ایستگاه صلواتی در فاز 4 دانشکده فنی مهندسی و فاز6 دانشگاه نیز برپا شد.

با فعال شدن هیأت مذهبی اساتید، کارکنان و دانشجویان مراسم مدیحه سرایی و سینه زنی در سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با حضوررئیس، معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس فاز4 به سمت مسجد الغدیر برگزار شد که این مراسم با برپایی سفره احسان همراه با نذورات در حین اجرای برنامه های عزاداری در سطح واحد خاتمه یافت.