واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 28 فروردین 1400

اخبار

به همت کانون دانشجویی هلال‌احمر پردیس: حاشیه رودخانه واصفجان درشهرپردیس  پاکسازی شد.
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 18 اردیبهشت 1395
  • به همت کانون دانشجویی هلال‌احمر پردیس: حاشیه رودخانه واصفجان درشهرپردیس پاکسازی شد.

الهام نظری دبیر  کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه پردیس در خصوص این برنامه اظهار داشت: روز پنجشنبه مورخ 95/2/16 طی برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفت با حضور بیش از ۲۰ نفر از دانشجویان، امدادگران و فعالین محیط زیست حاشیه رودخانه واصفجان درشهر  پردیس پاکسازی شد. وی افزود: حضور سه نفر از امدادگران هلال‌احمر شمیرانات، دانشجویان ،اقای وحید احمدی از دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد پردیس و حامیان محیط زیست در این اردو قابل توجه بود.

نظری ادامه داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده صبح روز پنجشنبه ساعت8:00 دانشجویان از میدان عدالت پردیس ،خیابان فروردین شمالی به سمت کوه واصفجان حرکت کردند. دبیرکانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پردیس تصریح کرد: دانشجویان ابتدا به کوهپیمایی‌ پرداختند  و‌طی مسیر اقدام به پاکسازی کوه وحاشیه رودخانه واصفجان نمودند .در ساعت 12:00 به چشمه واصفجان رسیده وبرای صرف ناهار،فریضه نماز  واجرای مسابقه طناب کشی وپرسش و پاسخ های امدادی توقف کردند .وبرنامه در ساعت 15:00با اهدای جوایز به نمایندگی ریاست شعبه شمیرانات به پایان رسید .

وی افزود: این پنجمین  برنامه این کانون بود که پس از پاکسازی کوهستان‌های کلکچال،توچال در حاشیه تهران و محوطه دریاچه شهدای خلیج‌فارس، رودخانه جاجرود،کوه واصفجان در شهر پردیس رفته و به جمع‌آوری زباله های ریخته شده در حاشیه رودخانه پرداختیم.

نظری در خصوص هدف از برپایی این اردوها گفت: پاکسازی محیط زیست، فرهنگسازی مردمی برای حفظ محیط اطراف و آلوده نکردن محیط زیست از اهداف برپایی اینگونه اردو‌ها است که باید این روند با حضور اقشار مختلف و لایه های جمعیتی متفاوت جامعه ادامه داشته باشد تا بتوانیم محیطی عاری از زباله و جامعه‌ای پاک داشته باشیم. دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پردیس ادامه داد: حضور وانتخاب به جای، اعضای کانون های دانشجویی در چهارمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمردرپای صندوق های رای (جمعه 95/2/24 )می تواند گامی موثر در روندبرنامه های بلند مدت این سازمان را رقم بزند.