واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

جمعه 08 اسفند 1399

اخبار

به همت کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس:حاشیه رودخانه جاجرود در لواسانات پاکسازی شد
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 05 دی 1394
  • به همت کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس:حاشیه رودخانه جاجرود در لواسانات پاکسازی شد

الهام نظری دبیر کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در خصوص این برنامه اظهار داشت: روز چهارشنبه مورخ ۹۴/۱۰/۲ طی برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفت با حضور مدیر آموزشی و  دانشجویی دانشگاه آزاد، بیش از ۲۰ نفر از دانشجویان، امدادگران و فعالین محیط زیست حاشیه رودخانه جاجرود در لواسانات پاکسازی شد.

وی افزود: حضور پنج نفر از امدادگران، دانشجویان و حامیان محیط زیست در این اردو قابل توجه بود.

نظری ادامه داد: با هماهنگی‌های به عمل آمده صبح روز چهارشنبه با حضور وسیله نقلیه هلال‌احمر استان تهران دانشجویان از میدان نوبنیاد به سمت لواسانات حرکت کردند.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس تصریح کرد: دانشجویان ابتدا به غار موزه استاد وزیری‌ لواسانات رفته و‌ پس از بازدید از این موزه و صرف ناهار از ساعت۱۲:۳۰ لغایت ۱۶:۴۵ اقدام به پاکسازی حاشیه رودخانه کردند.

وی افزود: این سومین برنامه این کانون بود که پس از پاکسازی کوهستان‌های حاشیه تهران و محوطه دریاچه شهدای خلیج‌فارس به رودخانه جاجرود در شمیرانات رفته و به جمع‌آوری زباله های ریخته شده در حاشیه رودخانه پرداختیم.

نظری در خصوص هدف از برپایی این اردوها گفت: پاکسازی محیط زیست، فرهنگسازی مردمی برای حفظ محیط اطراف و آلوده نکردن محیط زیست از هداف برپایی اینگونه اردو‌ها است که باید این روند با حضور اقشار مختلف و لایه های جمعیتی متفاوت جامعه ادامه داشته باشد تا بتوانیم محیطی عاری از زباله و جامعه‌ای پاک داشته باشیم.

وی در پایان گفت: دانشجویان، دوستداران محیط زیست و  سایر علاقه مندان میتوانند از طریق وب سایت رسمی دانشگاه به آدرس www.pardisiau.ac.ir از برنامه های این کانون مطلع شوند.