واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

پنجشنبه 06 آبان 1400

اخبار پژوهشی

برگزاری مراسم پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

بسمه تعالی

هر که بی علم عمل کند ، بیش از آنچه اصلاح کند ، فساد خواهد کرد .   پیامبر اکرم (ص)

برگزاری مراسم پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

همزمان با 25 آذرماه و هفته پژوهش و فناوری ، مراسمی با حضور ریاست ، معاونین ، کارکنان و دانشجویان واحد و مسئولان شهرستانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم سرکار خانم دکتر حبیب رئیس واحد پردیس ضمن عرض تبریک به مناسبت این روز بیان داشتند ، هفته پژوهش و فناوری هفته ای است که فرصتهای مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری فراهم می آورد تا کلیه صاحبنظران از روند و وضیعت موجود و ارئه دستاوردها و برنامه ریزی ، اقدامات بهتر و مهمتری را در دستور کار خود قرار دهند  .

وی در ادامه به طرح شهرکهای فناوری آزاد ( شفا) و آغاز فعالیتهای عمرانی این شهرک در واحد پردیس اشاره داشتند که در کنار تحصیل و تولید علم بازارهای کار برای دانشجویان وفارغ التحصیلان فراهم خواهد شد .

 ایشان همچنین از همکاری با فرمانداری شهرستان پردیس و نیز انعقاد تفاهم نامه با نیروی انتظامی شرق استان تهران در جهت آسیب شناسی مسائل اجتماعی سخنانی ایراد فرمودند .

در ادامه این مراسم دکتر گرکانی رئیس اداره پژوهش و فناوری واحد گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته یکسال گذشته حوزه پژوهشی را ارائه نمودند . جذب بودجه ، تجهیز آزمایشگاهها و کارگاهها ، مقالات و پایان نامه هایی دانشجویی ، شرکت در نمایشگاهها و ارئه دستاوردهای پژوهشی و فناوری واحد از دیگر سخنان ایشان بود .

در این مراسم جناب آقای محمدعلی نژادیان دانشجوی واحد پردیس که عنوان کارآفرین برتر استان تهران در بخش صنعت را در کارنامه خود دارد به ذکر چگونگی تحصیل در کنار کارهای پژوهشی و عملی اشاره داشتند .

در این مراسم جناب آقای دکتر دزفولی عضو هیئت علمی گروه شهرسازی واحد پردیس نسبت به ارائه خلاصه ای از طرح پژوهشی برون دانشگاهی خود با عنوان(توزیع فضایی جرم و سرمایه اجتماعی) اقدام نمودند و درادامه با همکاری انجمن علمی معماری واحد و اداره پژوهش، کارگاه آموزشی بازآفرینی شهری - تجربه بارسلن با سخنرانی سرکار خانم دکتر فرح حبیب برگزار گردید.

ضمنا از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری جناب آقای دکتر امیر حسین گرکانی پژوهشگر برتر واحد در سال 1394 قدردانی گردید(شایان ذکر است جناب آقای دکتر مهدی علی احیایی پژوهشگر برتر سال 1392 و جناب آقای دکتر علیرضا خدایاری پژوهشگر برتر سال 1393 در سنوات گذشته معرفی شده بودند). همچنین از جناب آقای مهندس خسرونژاد، جناب آقای مهندس جعفری نیا، جناب آقای دکتر دزفولی و نیز از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی  قدردانی بعمل آمد.