واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

دوشنبه 11 اسفند 1399

اخبار

اهدای خون توسط 200 نفر از دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد پردیس + تصاویر
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 02 آذر 1394
  • اهدای خون توسط 200 نفر از دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد پردیس + تصاویر

روز پنج شنبه مورخ 1394/8/28 دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس میزبان سازمان انتقال خون ایران و کانون جمعیت هلال‌احمر شمیرانات بود تا سنت پسندیده اهداي خون را در این دانشگاه اجرا کنند.

الهام نظری دبیر کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری فارس در شرق استان تهران در خصوص این اقدام اظهار داشت: این اقدام به همت کانون هلال‌احمر دانشگاه و همراهی سازمان انتقال خون کشور در این دانشگاه انجام شد.

وی افزود: امروز این طرح اهدای خون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس اجرا شد و در تلاش هستیم با حمايت هاي معاونت محترم آموزشي و دانشجويي سرکارخانم دکتر فايزه هاشمي رفسنجاني این امر خداپسندانه را در بین دانشجویان و کارکنان دانشگاه به صورت دو ماه یک‌بار اجرا کنیم. طی اجرای این طرح حدود 400 نفر از دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه برای اهدای خون مراجعه کردند که از بین این تعداد 200 نفر بعد از آزمایشات اولیه موفق به اهدای خون شدند و مابقی با توجه به شرایط موجود از اهدا بازماندند. از بین 200 نفری که موفق به اهدای خون شدند، 15 نفر بانوان و 185 نفر مردان بودند.

سرکار خانم الهام نظري با اشاره به فواید اهدای خون گفت: مشخص شدن میزان غلیظ بودن خون و از بین رفتن این مشکل در بدن، اعلام گروه خونی به اهداکننده، آزمایش بیماری اچ.آی.وی و اعلام آن به مخاطب، آزمایش هپاتیت اِی، بی، سی و ... در افراد مراجعه‌کننده را می‌توان از فواید اهدای خون عنوان کرد. غلیظ بودن خون به تنهایی باعث بیماری‌های زیادی می‌شود که می‌توان از جمله بیماری‌ها به سکته قلبی اشاره کرد.

سرکار خانم الهام نظري در خصوص برنامه‌های این کانون زير نظر معاونت محترم آموزشي و دانشجويي سرکارخانم دکتر فايزه هاشمي رفسنجاني در آینده نیز گفت : این کانون اقدام به برگزاری دوره‌های 35 ساعته امداد و نجات طی هفته آینده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس می‌کند، همچنین برگزاری دوره‌های آتش‌نشانی، اسکان اضطراری از دیگر برنامه‌های این کانون است و در اوایل اسفندماه امسال برای بار دوم طرح اهدای خون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس اجرا خواهد شد.

دبیر کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در خصوص همراهی مدیران دانشگاه با این کانون نیز اظهار کرد: طبق جلسات مکرری که این کانون به همراه تیم امداد و نجات شهرستان شمیرانات با هیئت علمی، رئیس، معاون و مدیرکل آموزش دانشگاه آزاد پردیس برگزار کرد، به تعاملات بسیار خوب و زیادی در بخش امداد و نجات و موارد مرتبط با آن رسیدیم.

نظری ضمن سپاسگزاری از تمام مدیران این دانشگاه خاطرنشان کرد: امیدوارم در پرتو این همگرایی‌ها آمار فعالیت این کانون در سطح دانشگاه‌های استان تهران گسترش پیدا کند.