دات نت نیوک
پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398

اخبار

طرح پایش سلامت کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پردیس

طرح پایش سلامت کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پردیس

دبیر کانون هلال احمر دانشجویی واحد پردیس با توجه به اجرای طرح پایش سلامت اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر این واحد دانشگاهی اظهار کرد: این طرح برای دومین بار در دو روز، نهم و دهم آبان ۹۴ اجرا شد.

الهام نظری در این باره گفت: با توجه به اینکه افراد سازماندهی شده در دانشگاه، دانشجویان، کارکنان و استادان هستند، تصمیم به پایش سلامت داوطلبان از طریق اجرای این طرح گرفتیم.

نظری درباره سطوح اجرای این طرح اظهار کرد: این سطوح شامل بینایی سنجی، کنترل قد و وزن، انجام تست‌های داخلی نظیر کنترل بیماری‌های دیابت، فشار خون و... بود و پس از پایش افراد در مرحله اول در صورت وجود مشکلات حاد و نیاز به درمان، آموزش‌های لازم ارائه شد.

وی با بیان اینکه منعی برای شرکت داوطلبان در طرح پایش وجود ندارد، اظهار کرد: در مرحله اول پزشک عمومی اجرای طرح پایش را بر عهده داشت و در صورت وجود مشکل در مرحله دوم افراد شناسایی شده به پزشکان متخصص ارجاع داده می‌شدند.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر واحد پردیس ادامه داد: در این طرح نیز از جوانان علاقه‌مند عضوگیری به عمل آمد.

نظری با اعلام اینکه در این طرح ۲۸۴ از سوی تیم هلال احمر پایش شدند، بیان کرد: در این طرح ۱۸۷ نفر در سنجش سلامت و ۹۷ نفر از سوی پزشک جمعیت هلال احمر ویزیت شدند.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر با توجه به مرحله دوم طرح ابراز کرد: با توجه به استقبال دانشجویان، کارمندان و استادان، طرح پایش سلامت در دوره‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت.


امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط