واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

جمعه 08 اسفند 1399

اخبار

طرح پایش سلامت کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پردیس
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 11 آبان 1394
  • طرح پایش سلامت کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پردیس

دبیر کانون هلال احمر دانشجویی واحد پردیس با توجه به اجرای طرح پایش سلامت اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر این واحد دانشگاهی اظهار کرد: این طرح برای دومین بار در دو روز، نهم و دهم آبان ۹۴ اجرا شد.

الهام نظری در این باره گفت: با توجه به اینکه افراد سازماندهی شده در دانشگاه، دانشجویان، کارکنان و استادان هستند، تصمیم به پایش سلامت داوطلبان از طریق اجرای این طرح گرفتیم.

نظری درباره سطوح اجرای این طرح اظهار کرد: این سطوح شامل بینایی سنجی، کنترل قد و وزن، انجام تست‌های داخلی نظیر کنترل بیماری‌های دیابت، فشار خون و... بود و پس از پایش افراد در مرحله اول در صورت وجود مشکلات حاد و نیاز به درمان، آموزش‌های لازم ارائه شد.

وی با بیان اینکه منعی برای شرکت داوطلبان در طرح پایش وجود ندارد، اظهار کرد: در مرحله اول پزشک عمومی اجرای طرح پایش را بر عهده داشت و در صورت وجود مشکل در مرحله دوم افراد شناسایی شده به پزشکان متخصص ارجاع داده می‌شدند.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر واحد پردیس ادامه داد: در این طرح نیز از جوانان علاقه‌مند عضوگیری به عمل آمد.

نظری با اعلام اینکه در این طرح ۲۸۴ از سوی تیم هلال احمر پایش شدند، بیان کرد: در این طرح ۱۸۷ نفر در سنجش سلامت و ۹۷ نفر از سوی پزشک جمعیت هلال احمر ویزیت شدند.

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر با توجه به مرحله دوم طرح ابراز کرد: با توجه به استقبال دانشجویان، کارمندان و استادان، طرح پایش سلامت در دوره‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت.