واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

دوشنبه 31 شهریور 1399

اخبار

به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر کوهنوردی کوهستان کلکچال(جمشیدیه) به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 05 خرداد 1394
  • به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر کوهنوردی کوهستان کلکچال(جمشیدیه) به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس

به گزارش دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس سرکار خانم نظری در اردیبهشت 94 به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ  و هلال احمر و با یاری و مساعدت معاونت آموزشی و دانشجویی واحد و آقای فراهانی رئیس شعبه هلال احمر شمیرانات اولین پیمایش کوهنوردی دنشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس با موفقیت به انجام رسید.

این پیمایش با 35 نفر از دانشجویان و اساتید واحد به همراهی معاونت آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس و جناب آقای خسروی مسئول گروه تخصصی نجاتگران کوهستان های شمال تهران انجام گرفت که تمامی شرکت کنندگان در روز کوهنوردی از طرف هلال احمر شعبه شمیرانات تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی قرار گرفتند. همچنین استقرار دو دستگاه آمبولانس در پایگاه جمشیدیه و ایستگاه یک، جهت اطمینان خاطر شرکت کنندگان و آمادگی جهت امداد رسانی وقایع پیش بینی نشده با هماهنگی دبیر کانون دانشجویی هلال احمر با رئیس شعبه شمیرانات انجام گرفت.

این پیمایش رأس ساعت 8:30 صبح روز یکشنبه 94/2/27 به سمت کوه کلکچال آغاز گردید که طی این پیمایش جناب آقای خسروی در خصوص چگونگی گام برداشتن در کوهستان، لوازم مورد نیاز یک کوهنورد، مشخصات کفش و لباس مناسب کوهستان برای دانشجویان و اساتید همراه صحبت و توضیحات لازم را ارائه نمودند. کوهنوردان ایستگاه 4(برج) جهت صرف نهار، استراحت، فریضه نماز و آموزش نکات کوهنوردی و تفریح دانشجویان مستقر شدند و در ساعت 15 پیمایش به پایان رسید.