واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

شنبه 29 شهریور 1399

اخبار فرهنگی

گزارش دکتر حبیب از جلسه شورای راهبردی زنان فرهیخته
  • جزییات خبر / اخبار فرهنگی
  • 27 بهمن 1393
  • گزارش دکتر حبیب از جلسه شورای راهبردی زنان فرهیخته

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در جلسه شورای راهبردی زنان فرهیخته ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت یک ساله خود، گفت: در نظر داریم این واحد را به یک واحد سبز تبدیل کنیم.
 به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرح حبیب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس عصر امروز در جلسه شورای راهبردی زنان فرهیخته به ارائه گزارشی از عملکرد یکساله خود پرداخت و گفت: این واحد علیرغم تلاش مسئولان گذشته، از قانونمندی لازم در تشکیل شوراها برخوردار نبوده به همین خاطر یکی از اولین اموری که به آن پرداخته شد، تشکیل شوراها و کمیته های واحد طبق ضوابط و آئین نامه های دانشگاه آزاد اسلامی بود.
وی با بیان اینکه دو سند چشم انداز  یک ساله و پنج ساله برای واحد تدوین شده است، افزود: در چشم انداز بلندمدت تأسیس پارک فناوری پردیس یکی از اولویت های واحد پردیس به شمار می رود و به همین سبب با توجه به سیاست های کلان مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی در تأسیس پارک های علم و فناوری در استان تهران، تلاش های موثری در این زمینه انجام شده است.
دکتر حبیب همچنین از اولویت قرار دادن مسائل زیست محیطی و توجه به محیط زیست در برنامه های واحد پردیس خبر داد و اظهار داشت: در نظر داریم این واحد را به یک واحد سبز تبدیل کنیم که توجه به محیط زیست در رأس اقدامات آن قرار دارد. در همین راستا از طرح های دانشجویان رشته های مرتبط، برای این منظور بهره می بریم.
رئیس واحد پردیس بر استفاده از ظرفیت های علمی بانوان در سطوح مختلف مدیریتی در این واحد تأکید کرد و افزود: سعی ما بر این است که از بانوان در سمت های مدیریتی بیشتر استفاده کنیم چرا که با توجه به ویژگی های شخصیتی بانوان، و مسئولیت پذیری آنان می توانند بسیار موفق عمل کنند.
وی در توضیح برنامه های فرهنگی این واحد اظهار داشت: پرورش نسلی سالم و فرهیخته از اولویت های مدیران دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می رود. اگرچه واحد پردیس با مشکلات متعددی روبروست، اما خوشبختانه از کادر هیأت علمی جوان و باانگیزه ای برخوردار است و پرسنل بسیار علاقمندی دارد که علیرغم حجم بالای کاری به شکلی موثر در پیشبرد اهداف واحد که خودشان از آن منتفع می¬شوند تلاش می¬کنند. فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خوبی تاکنون در این واحد انجام شده که امیدوارم بتوانیم آنها را نهادینه کنیم.
 
حبیب افزود: بکارگیری مشاوران مجرب در امور مذهبی و روانشناختی یکی از گام های موثر در رسیدن به اهداف فوق است که این موضوع با تسهیل فرآیند جذب نیرو در امور فرهنگی محقق می شود.
سرکار خانم دکتر طباطبایی ریاست محترم شورای زنان فرهیخته نیز در این جلسه ضمن قدردانی از عملکرد رییس واحد پردیس طی یک سال گذشته اظهار امیدواری کردند عملکرد موفقیت آمیز زنان در سمت های اجرایی و مدیریتی چشم انداز روشنی را برای حضور گسترده تر بانوان فرهیخته در عرصه های اجتماعی و مدیریتی رقم می زند.
شایان ذکر است در جلسه صبح امروز شورای راهبردی زنان فرهیخته که با حضور دکتر طباطبایی و اعضا برگزار شد، صلاحیت کاندیداهای ریاست شوراهای استانی زنان فرهیخته در 6 استان مورد بررسی قرار گرفت.