واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

چهارشنبه 01 بهمن 1399

اخبار

  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 24 آبان 1393
  • رتبه های برتر در تولید علم کشور - دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه تهران

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با اعلام آخرین آمار تولیدات علمی ایران، از تازه‌ترین رتبه دانشگاه‌های کشور در تولید علم خبر داد.

به گزارش مرکز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي و به نقل از روابط عمومی وزارت علوم سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام رتبه دانشگاه های کشور در تولید علم خبر داد.

دکترمهراد بیان کرد: رتبه دوم تولید علم از بدو ثبت و نمایه سازی مقالات نشریات معتبر در ISC تاکنون، به دانشگاه آزاد اسلامی تعلق دارد. این دانشگاه بر روی هم و با احتساب تولیدات علمی تمام واحد ها، تعداد 28 هزار و 434 مدرک در ISC نمایه سازی کرده است.

سرپرست ISC گفت: رتبه های سوم، چهارم و پنجم به ترتیب به دانشگاه های تهران، علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف اختصاص دارد. میزان کل تولیدات این دانشگاه ها به ترتیب 22 هزار و 70 مدرک، 19 هزار و 950 و 13 هزار و 932 مدرک است.

وي افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر که از دانشگاه های معتبر صنعتی کشور است، با تولید 12 هزار و 185 مدرک رتبه ششم را در اختیار دارد.

وي عنوان کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان که دانشگاهی است جوان و با کمتر از 50 سال قدمت، با تولید 11 هزار و 629 مدرک موفق به کسب رتبه هفتم شده است.

دکتر مهراد گفت: جایگاه دانشگاه شیراز با شهرت و اعتبار بین المللی که در کل این مدت 8 هزار و 940 مدرک تولید کرده است در بین دانشگاه های تولید کننده علم در رتبه 8 است.

او افزود: رتبه های نهم و دهم نیز به ترتیب به دانشگاه علم و صنعت ایران با 8 هزار و 703 مدرک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 6 هزار و 717 مدرک تعلق دارد.