واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

یکشنبه 04 آبان 1399

اخبار

رویکرد تخصص‌محور مدیریت دانشگاه آزاد تحولی مثبت ایجاد کرده است تجمیع واحد‌ها موجب هم‌افزایی شد
  • جزییات خبر / اخبار دانشگاه
  • 14 آبان 1393
  • رویکرد تخصص‌محور مدیریت دانشگاه آزاد تحولی مثبت ایجاد کرده است تجمیع واحد‌ها موجب هم‌افزایی شد

سرپرست واحد پردیس در گفتگو با آنا:
رویکرد تخصص‌محور مدیریت دانشگاه آزاد تحولی مثبت ایجاد کرده است/ تجمیع واحد‌ها موجب هم‌افزایی شد

خبرگزاری آنا: سرپرست واحد پردیس دانشگاه آزاد اسلامی، عملکرد مدیریت جدید این دانشگاه را در یک سال اخیر ، در تمامی حوزه‌ها تاثیرگذار دانست.

دکتر فرح حبیب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با توجه به یک سال فعالیت مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، سیاست جدید دانشگاه را تخصص‌محور دانست و اظهار کرد: این سیاست بخوبی جواب داده و اقدامات خوبی در اداره مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده به گونه‌ای که در تمامی حوزه‌ها بویژه آموزشی، دانشجویی، فرهنگی، پزشکی، اداری و ... این عملکرد تاثیرگذار بوده و موجب تجولی مثبت شده است.

وی طرح تجمیع واحدها و پردیس‌های علوم تحقیقات در واحدهای مرکز استان و مادر را یادآور شد و افزود: این ادغام توان واحدها را به طرز گسترده‌ای بالا برد که در نوع خود می‌توان این اقدام رییس دانشگاه آزاد اسلامی را از مهم‌ترین اقدامات وی در یک سال اخیر دانست که منجر به گسترش تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه نیز شد‌ علاوه بر اینکه هم‌افزایی خوبی را به وجود آورد و استفاده حداکثری از امکانات را ایجاد کرد.

تربیت کادر علمی در دانشگاه آزاد اسلامی یک مزیت بزرگ است

سرپرست واحد پردیس، آغاز جذب هیات علمی را حرکتی ارزشمند از سوی رییس دانشگاه عنوان کرد و ادامه داد: برای جذب هیات علمی، دو سری فراخوان داده شد و بسیاری از استادان از بلاتکلیفی شغلی خارج شدند که در این راستا تربیت کادر علمی در دانشگاه آزاد اسلامی را می‌توان مزیت بزرگ این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دانست که در نهایت در واحدها و شعب دانشگاه مشغول به کار می‌شوند.

حبیب، ارتقای وضعیت استادان، کارمندان و دانشجویان که با سرعت مناسب در حال انجام است را از اقدامات خوب دکتر میرزاده بیان کرد و به آنا گفت: مدیریت جدید دانشگاه در یک سال اخیر اقدامات خوبی درخصوص وضعیت حقوق و مزایای استادان و کارکنان صورت داده و باعث رضایت آنان و ایجاد انگیزه شده، علاوه بر اینکه اقدامات ارزشمندی درخصوص دانشجویان این دانشگاه از جمله در حیطه نقل و انتقالات انجام شده است.

مدیریت جدید افق بلندمدت دانشگاه را نگاه‌ می‌کند

وی با بیان اینکه در حوزه عمرانی و معماری دانشگاه طرح‌های خوبی در حال انجام است، اظهار کرد: به عنوان نمونه طرح تجمیع واحد تهران مرکزی به لحاظ کالبدی و آنچه مد نظر مدیریت دانشگاه است، تحقق یافته و به همین خاطر، این دانشگاه شان و مقام خود را پیدا می‌کند؛ همچنان که در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی کشور، طرح‌هایی با معماری اسلامی در حال اجراست. 

رییس واحد پردیس، عملکرد رییس دانشگاه در یک سال اخیر در تمامی حوزه‌ها را مثبت ارزیابی کرد و با توجه به تشکیل شوراهای راهبردی مختلف بویژه شورای سرمایه‌گذاری اقتصادی و شرکت‌های دانش بنیان افزود: تلاش برای خروج از تامین مخارج دانشگاه از محل شهریه دانشجویان، برنامه بلندمدت و آمایشی ناشی از مدیریت جدید دانشگاه است که نگاهی به افق بلندمدت دارد .

منبع خبر: http://www.ana.ir/Home/Single/106655