واحد فن آور، نوآور و کارآفرین

چهارشنبه 17 آذر 1400

اخبار

مسابقه پل ماکاروني
چهارمین دوره مسابقه طراحی و ساخت پل ماکارانی درتاریخ 8 خرداد ماه 1393 با همت گروه مهندسی مکانیک،انجمن علمی مهندسی مکانیک و شاخه دانشجویی انجمن مهندسان مکانیک ایران در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس برگزار گردید.در این مسابقه که با استقبال بسیار بالای دانشجویان واحد روبه رو شد از 35 تیم دانشجویی نام‌نویسی به عمل آمد و در پایان مسابقه ،به ترتیب تیمهای ""DOZER، "ورودی 88" و "فلش" موفق به کسب مقام اول تا سوم شده و مفتخر به دریافت تندیس و تقدیر نامه مسابقات شدند.

 تیم های شرکت کننده در این مسابقه باید با استفاده از ماکارونی و چسب، سازه هایی را طراحی کرده و بسازند که این سازه بتوانند نیرویی چندین برابر وزن خود را تحمل کنند. هدف از برگزاری این مسابقات  افزایش روحیه همکاری، به کارگیری دروس تئوری در موارد عملی، ایجاد روحیه رقابت سالم بین دانشجویان است.
انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس با همکاری شاخه دانشجویی انجمن مهندسان مکانیک ایران واحد پردیس، همواره در سالیان گذشته برگزاری این قبیل مسابقات را در دستورکار خود قرار داده است و با شعار تعامل و همکاری برای رشد علمی، به منظور ايجاد شادابي و نشاط در کنار فعاليت علمي براي دانشجويان، سابقه موفق سه دوره برگزاری مسابقات پل ماکارونی و دو دوره برگزاری مسابقات نجات تخم مرغ را در کارنامه دارد. در پایان هر دوره از این مسابقات با  اهدای    لوح تقدیر و جوایز از گروه‌های برتر تجلیل و تقدیر بعمل آمده است.