واحد علوم و فناوری پردیس

جمعه 30 اردیبهشت 1401

اخبار

تاریخ: 12 اردیبهشت 1401 11:51 نظرات: 0 بازدید: 78 مرتبه
سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم گرامی باد
سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم گرامی باد

12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت معلم مجاهد و استاد فرهیخته شهید آیت‌الله مرتضی مطهری را که از یاران اصلی حضرت امام راحل (ره) و ایدئولوگ برجسته انقلاب و نظام جمهوری اسلامی  به شمار می رفت و طی سال‌های مبارزه و تدریس در مدارس حوزوی و دانشگاهی، نقش برجسته‌ای در اندیشه‌ورزی و  تولید فکر و تقویت نظام تعلیم و تربیت داشت را گرامی می داریم . 

روز معلم فرصت مناسبی به منظور  پاسداشت مقام شامخ قشر خدوم و نجیب جامعه است که کار و حرفه‌شان، همانند نقش گرانقدر انبیاء و رسولان الهی شناخته می‌‏شود و تعالی بالندگی فرزندان جامعه  به آنان وابسته است. 

بی‌شک راه و روش شهید مطهری سنگ بنا و فضای جدیدی در مفهوم تعلیم و تربیت و رشد جامعه ایجاد کرد که مهم‌ترین وجه آن تعقل، نظریه‌پردازی و پژوهش هدفمند بود و ثمره عمر بابرکت ایشان، تالیف آثار ارزشمندی است که همچنان به عنوان منبعی کارآمد برای رده‌های مختلف سنی قابل بهره‌برداری است. 

به واقع شهید مطهری به عنوان یک روحانی و استاد دانشگاه، نقش هدایتگری و روشنگری در جامعه و ارتباط‏‌گیری با قشر جوان را به خوبی ایفا کردند و این مزیت سبب شد که اثربخشی کلام و تفکر ایشان مورد توجه قرار گیرد. پرسشگری، کنکاش و ابهام‌زدایی از چالش های فکری و توجه به مباحث اخلاقی از جمله خصوصیات برجسته و منحصربه‌فرد شهید مطهری بود که با مسأله‌یابی و اتکا به خرد و عقل مستمد از وحی کوشید زمینه خروج جامعه از جمود، آشفتگی و انحراف فکری را فراهم کند و این ویژگی می تواند برای همه معلمان و استادان به الگویی راستین در حوزه تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گیرد.

بی شک رسالت آموزش و پرورش، تربیت انسان های مسئولیت‌پذیر و متعهد به شکوفایی و سرافرازی مردمان  و زاد و بوم خویش است و آینده هر ملت در مسیر سعادت و تعالی و کسب پیشرفت و دانش، از این مسیر تضمین خواهد شد، اگر جایگاه و رسالت معلمان و استادان چنین تعریف شود که الگوی ذهن و یادگیری را در کنار نوآوری و تفکر به جوانان انتقال دهند، مطمئناً چنین رویکردی سبب تعالی، تحول و رشد جامعه خواهد شد. 

ضمن فرارسیدن عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات، روز معلم را به همه همکاران ارجمند، معلمان و استادان فرهیخته و دلسوز دانشگاه آزاد اسلامی و معلمان خدوم مدارس آموزش‌های عمومی و مهارتی تبریک می‌گوییم و از خداوند منان می‌خواهیم ما را در مسیر خدمتگزاری به کشور عزیزمان بیش از پیش یاری کند.

انتهای خبر

گروه خبر: اخبار دانشگاه
کد خبر: 9053
  • سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم گرامی باد

نظرات ارسال شده (0)

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام
ایمیل
وب سایت